Sinivuokot (T02-03)
![]() |
T02-03 on Prinsessafutiksen innoittamana perustettu joukkue, joka harjoittelee kaksi kertaa viikossa tiistaisin kello 18-19 Vesalan yläasteen liikuntasalissa ja sunnuntaisin kello 14-15 Keinutien ala-asteen liikuntasalissa. Kevätkausi alkaa sunnuntaina 10.1.2010.
Tytöille tullaan järjestämään myös muutamia pelitapahtumia. Ensimmäinen pelitälli oli toukokuun lopussa ja kuvia tästä tapahtumasta löydät kuvat-osiosta.
Joukkueen päävalmentajina toimivat Jenni Backman ja Heini Sahlberg. Heidän tukenaan toimivat varavalmentajana Sanna Vainionpää. Joukkueenjohtajana loistaa Teija Kuulasvuo.
Uudet pelurit ovat tervetulleita treenaamaan iloiseen jengiin. Eteen tulevissa kysymyksissä teitä auttaa seuramme joukkuejohtaja Teija Kuulasvuo (044 269 1127).
Oma jalkapallo (koko 3) ja juomapullo
[ Kirjaudu ]
