Johtokunta

FC Kontun johtokunta hoitaa seuran toimintaa ja taloutta. Johtokuntaan kuuluu puheenjohtajan lisäksi 8-10 jäsentä. Puheenjohtaja ja johtokunnan jäsenet valitaan seuran syyskokouksessa. Puheenjohtaja valitaan yhdeksi toimintavuodeksi ja muut johtokunnan jäsenet kahdeksi vuodeksi kerrallaan. Johtokunnan jäsenistä vähintään neljä on erovuoroisia syksyn vuosikokouksessa.

Johtokunnan kokoukset pidetään pääsääntöisesti joka kuukauden toinen tiistai. Johtokunnan käsiteltäväksi toivottavat asiat tulee toimittaa huolellisesti valmisteltuina sähköpostitse seuran puheenjohtajalle.

Seura pitää kaksi varsinaista kokousta vuosittain, kevät- ja syyskokouksen. Kokouksen ajan ja paikan määrää johtokunta. Asioista, joita seuran jäsenet haluavat kevät- tai syyskokouksissa käsiteltäviksi, on tehtävä johtokunnalle kirjallinen esitys viimeistään 10 päivää ennen kokousta.

Johtokunnan jäsenet

Heli Liuha
Heli Liuha
Puheenjohtaja

heli.liuha@fckontu.fi
050 572 7694

Olli Venelampi
Olli Venelampi
Varapuheenjohtaja

olli.venelampi@fckontu.fi
040 828 1441

Markku Rahkonen
Markku Rahkonen
Talouspäällikkö

markku.rahkonen@fckontu.fi
044 044 2500

Anne Kullström
Anne Kullström

anne.kullstrom@fckontu.fi

Sami Leinonen
Sami Leinonen

sami.leinonen@fckontu.fi

Katri Lempinen
Katri Lempinen

katri.lempinen@fckontu.fi

Mika Rajamäki
Mika Rajamäki

mika.rajamaki@fckontu.fi

Pauli Räisä
Pauli Räisä

pauli.raisa@fckontu.fi

Henna Tuure
Henna Tuure

henna.tuure@fckontu.fi

Veijo Vainionpää
Veijo Vainionpää

veijo.vainionpaa@fckontu.fi

Riikka Vartiainen
Riikka Vartiainen

riikka.vartiainen@fckontu.fi