Dieudonne Mavunda vahvistaa seuran valmennusta

10.2.2023

Dieudonne Mavunda on liittynyt mukaan seuran valmennukseen. ”Dieu” tuo mukanaan laajan kokemuksen jalkapallovalmennuksesta oltuaan mukana eri seuroissa pääkaupunkiseudulla yli 10 vuotta. Dieu on valmentanut eri ikäisiä ja tasoisia nuoria ja jalkapallo on aina ollut hänelle intohimo. Dieu liittyy mukaan P2013 & P2010 joukkueiden valmennustiimiin vastuuvalmentajan roolissa.

Dieu odottaa innolla uutta haastetta: ”On ilo päästä mukaan toimintaan, jossa on hyvä pelaajamassa. Näen itse Kontussa paljon potentiaalia. Olen iloinen, että pääsen ympäristöön, missä pääsee kehittämään pelaajia, joilla on mahdollisuudet saavuttaa mitä vain. Täällä on hyvät pohjat olemassa ja nyt innolla lähden kehittämään pelaajia. Tuon omaa osaamista ja taitoa siitä miten saadaan pelaajista kaikki irti.” 

Seura toivottaa Dieu mukaan ja odotamme innolla hänen ammattitaitoaan kentällä.