Esittelyssä FC Kontu TP14

22.2.2021

FC Kontu TP14 perustettiin loppukesästä 2020 ja sen jälkeen toiminta on käynnistynyt hienosti. Pelaajia on liittynyt mukaan Itä-Helsingin eri alueilta ja pelaajia  on jo yli 40. Myös pelaajien vanhempia on tullut mukaan hienosti eri rooleihin ja toiminta on saatu seuran avustuksella vietyä jo alkuvaiheessa hyvin organisoidulle tasolle.

Joukkue harjoittelee kaksi kertaa viikossa ja mukaan voi tulla kokeilemaan matalalla kynnyksellä. Seuran oma halli Jakomäessä tarjoaa myös näin talviaikaan erinomaiset puitteet pelaamiseen. Kesällä harjoittelemme Vesalan Liikuntapuistossa. Osallistumme lähialueen pelisarjoihin ja Helsinki Cupiin. Lapset nauttivat pelaamisesta ja odotamme innolla pelien alkamista. Tärkeintä on pitää hauskaa kentällä, tutustua pelikavereihin ja oppia uusia taitoja.

Meille voi tulla aina kokeilemaan ja otamme kaikki lämpimästi vastaan. 

https://www.fckontu.fi/toiminta/joukkueet/juniorit/p14/
https://www.fckontu.fi/toiminta/joukkueet/juniorit/t14/