FC Kontu hakee Junioripäällikköä

19.6.2023

FC Kontu on Helsingissä toimiva tuhannen pelaajan jalkapalloseura, jolla on oma kuplahalli Jakomäessä ja kenttä Kurkimäessä. Hyvät olosuhteet luovat erinomaiset edellytykset niin pelaajien kuin valmentajien kehittymiselle. Emme tavoittele pikavoittoja, vaan panostamme yhtenäisiin toimintatapoihin ja pitkäjänteiseen toimintaan. 

Haemme nyt junioripäällikköä, joka haluaa olla mukana nostamassa itähelsinkiläistä jalkapalloa uudelle tasolle. Tehtävä on päätoiminen 37,5h/vko. Jos sinulla on hyvät vuorovaikutustaidot, olet kannustava ja innostava ja pystyt ratkaisemaan eteen tulevat haasteet, olet etsimämme henkilö. Työnantajana sitoudumme kouluttamaan sinut Palloliiton koulutuksissa niin pitkälle kuin kykysi riittävät. Pääset kouluttautumaan myös seuran sisäisissä valmentajakoulutuksissa. 

Työnkuvaan kuuluu

· Vastata seuran lapsuusvaiheen toiminnasta yhdessä toisen junioripäällikön kanssa  

· Kahden aloittavan ikäluokan valmennus (U6 & U7) 

· Ennen joukkuetoimintaa olevan futiskoulun organisointi ja valmennus sekä perhefutiksen organisointi 

· Tapahtumien organisointi   

Odotamme sinulta

· Halua menestyä kanssamme pitkäjänteisesti 

· Kykyä itsenäiseen työskentelyyn ja hyviä suunnittelu- ja organisointitaitoja 

· Hyviä vuorovaikutus- ja yhteistyötaitoja  

· Soveltuvaa valmentajakoulutusta ja tahtoa kouluttautua eteenpäin 

· Suomen kielen taitoa   

Tarjoamme

· Kilpailukykyisen kuukausipalkan

· Valmennuspäällikön sparrauksen, tuen ja työkalut menestyäksesi 

· Erinomaiset olosuhteet omassa hallissa ja omalla kentällä 

· Koulutuksen Palloliiton koulutuksissa 

Työ alkaa sopimuksen mukaan. Hae tehtävään viimeistään 24.7. lähettämällä vapaamuotoinen työhakemus palkkatoiveineen Palloliiton Rec-Right-järjestelmän kautta,  https://www.recright.com/careers/fi/seurojenpalloliitto/junioripaallikko-648fe92e0ddec617242bba0c (haku avataan ma 19.6. klo 13)

tai sähköpostilla imran.qureshi@fckontu.fi

Tehtävään valitun tulee esittää rikosrekisterilain (770/1993) 6§:n mukainen lasten kanssa työskenteleviltä vaadittava rikostaustaote. 

Lisätietoja tehtävästä antaa valmennuspäällikkö Imran Qureshi, p. 044 089 0094.